Semerkand Yapım, Semerkand Şirketler Grubu’na bağlı olarak çalışan bir yapım şirketi ve medya distribütörüdür. Şirket, alanında uzman kişiler eşliğinde ahlâkî değerleri, İslami inanç ve uygulamaları dikkate alarak TV programlarıyla birlikte animasyon ve belgeseller üretiyor. Ürettiği program formatları ve projelerle orijinalliğini koruyan yapımlar, zengin ve temiz içeriğiyle hem toplumda her yaştan insana hitap ediyor hem de kaliteli bir yapım anlayışı sunuyor.

 
Semerkand Yapım stüdyo alanları, yayın aracı, seslendirme stüdyoları ve kiralanabilir teknik cihaz kapasitesiyle prodüksiyon için gerekli olan bütün imkanlara sahip. Bu imkanlarla ortak yapımlar için alternatif projeler oluştuyor, konsept belirliyor, film ve belgesel müzikleri üretiyor. Doğru kaynaktan beslenme ve hızlı veri oluşturma özelliğiyle de özgün metin üretimi ve editöryel destek hizmeti veriyor. Özgün yapımların dünya pazarına erişimini sağlıyor.

Deneyimli yazı ve yapım ekibiyle yeni projelerin hazırlığında olan Semerkand Yapım kalıcı, nitelikli ve özgün projelerle çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.