Semerkand Medya Grubu’nun 1999 yılında Semerkand dergisi ile başlayan yolculuğuna 2005 yılında Mostar dergisi ve Semerkand Aile dergisi, 2013 yılında da Genç Okur dergisi dahil olmuştur.

 
 

Semerkand dergisi, tasavvufun asırları Hak ve hakikatle buluşturan, eskimeyen sözlerini bugünün anlayacağı dille aktarmakta, zamane telaşının tozu dumanı arasında gözden kaybolan huzur yolunu, gündelik hayatın içinde önemsizle yer değiştiren önemliyi hatırlatmaktadır. İlâhî mesajın özünü ehlinin dilinden, kaynaklara sadakatten taviz vermeden aktarmaya çalışmaktadır.
Web Sitesi: www.semerkanddergisi.com
Abonelik için tıklayınız; Abone Ol

    
 

 

Semerkand Aile dergisi, manevi değerler perspektifinden aile kurumunun günümüzdeki haliyle yüzleşmekte, ailevî ve toplumsal konuları, dinî esaslarla bilimsel çalışmaları sentezleyen bakış açısıyla ele almaktadır. Konularını yormayan, ilgiyi zinde tutan bir dil ve görsellikle sunmaya özen göstermektedir.
Web Sitesi: www.semerkandaile.com
Abonelik için tıklayınız; Abone Ol

    
 

 

Mostar dergisi, anlaşılır ve akıcı üslubuyla ilimden kültüre, sanattan edebiyata, eğitimden tarihe, aktüaliteden mizaha hayatın bütün alanlarına her dem yenilenmenin gençliğiyle bakıyor. Fütüvvet ahlâkıyla kalbini, çıraklık edebiyle dilini sakınıyor; sözünü dostça, samimiyetle söylüyor. Gençlerle arkadaşlık ediyor.
Web Sitesi: www.mostar.com.tr
Abonelik için tıklayınız; Abone Ol

    
 

 

Genç Okur dergisi; mutfağında genç ve dinamik bir ekibin yer aldığı, gençliğin temposuyla ve yeniliklerle uyumlu bir yayın anlayışını benimsiyor. Artık yetişkin bireyler olan gençlere, kendilerini rahatlıkla ifade edebilecekleri bir alan oluşturmayı amaçlayan dergi; bilim, din, teknoloji, kültür, edebiyat, tarih, sağlık, psikoloji, giyim-kuşam gibi hayata ve insana dair pek çok alanı kapsayan içeriği ve eğlenceli üslubuyla gençliğin yeni trendi olmayı amaçlıyor.
Web Sitesi: www.gencokur.com.tr
Abonelik için tıklayınız; Abone Ol

    
 

 

Okuyucularıyla birlikte "Semerkand Çocuk" da büyüdü, müstakil bir dergi olarak kendi ayakları üzerinde yürümeye karar verdi. İçeriği ve gayretiyle çocukların en iyi arkadaşı olacak Semerkand Çocuk dergisi 2017’nin Ocak ayından itibaren her ay evlerimize neşe getirecek. Ve umuyoruz ki dünümüzün, bugünümüzün ve yarınlarımızın çocuklarına "İyi Gelecek”.
Web Sitesi: www.semerkandcocuk.com
Abonelik için tıklayınız; Abone Ol