20.02.2018

3. Arapça Kitap ve Kültür Günleri Başlıyor!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Üçüncü Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri başlıyor!

İlk yıl, “Bıraktığımız yerden başlıyoruz” diyerek yola çıkan ve geçtiğimiz yıl, “Asırlardır sönmeyen ışığımız: âlimler-kitaplar” vurgusuyla âlimlerimizi ve kitaplarımızı öne çıkaran etkinlik, 2018 yılında da “Geçmişin ihyası, geleceğin inşası için medreselerimiz.” sloganıyla geliyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız; www.arapcakitapgunleri.com

10.05.2017

Semerkand Takvim Uygulaması Yenilendi!

Namaz vakitleri ve öncesi için alarm özelliği, çeşitli ölçülerde 4 farklı widget özelliği, çeşitli özelleştirmelere imkan veren gelişmiş ayarlar bölümü, namaz vakitlerini ve bir sonraki vakte kalan süreyi gösteren bildirim çubuğu özelliği gibi birçok yeni özellik eklendi. Ayrıca uygulamaya 100'ün üzerinde yeni ülkeye ve 3500'ün üzerinde yeni konuma ait namaz vakti de hesaplanarak eklendi. Ayrıntılı bilgi ve uygulamaları indirmek için tıklayınız;

     

16.02.2017

İkinci Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri Başlıyor!

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri, “Asırlardır sönmeyen Işığımız: Âlimler-Kitaplar” vurgusuyla alimlerimizi ve kitaplarımızı öne çıkarmayı hedefliyor. 22 ülkeden, 50 yayınevi, 100 ilim adamı ve yazarın katılacağı; 17-26 Şubat tarihleri arasında Sultanahmet Medresesi’nde gerçekleşecek olan Arapça Kitap ve Kültür Günleri’ ne davetlisiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız; www.arapcakitapgunleri.com

01.01.2017

Semerkand Çocuk Dergisi Yayın Hayatına Başladı

Okuyucularıyla birlikte "Semerkand Çocuk" da büyüdü, müstakil bir dergi olarak kendi ayakları üzerinde yürümeye karar verdi. İçeriği ve gayretiyle çocukların en iyi arkadaşı olacak Semerkand Çocuk dergisi 2017’nin Ocak ayından itibaren her ay evlerimize neşe getirecek. Ve umuyoruz ki dünümüzün, bugünümüzün ve yarınlarımızın çocuklarına "İyi Gelecek”.

Ayrıntılı bilgi ve abonelik için tıklayınız; Semerkand Çocuk Dergisi